Ogłoszenie

SESJA :D

  • Index
  •  » Różne
  •  » jedna z ciekawszych rzeczy jaka nas czeka w przyszłości na UR :D

#1 2007-06-21 16:06:11

ediii

Super weteran

7219888
Skąd: Rękawica bez "r"
Zarejestrowany: 2007-02-06
Posty: 260

jedna z ciekawszych rzeczy jaka nas czeka w przyszłości na UR :D

EKONOMETRIA - nauka pomocnicza ekonomii, wykorzystująca narzędzia matematyki, ekonomii matematycznej, statystyki, fizyki ekonomicznej - tzw. ekonofizyki oraz informatyki do badania ilościowych związków zachodzących między zjawiskami ekonomicznymi. Jest zbiorem metod opracowanych najczęściej poza ekonomią, ale wykorzystywanych na jej polu.

Celem ekonometrii jest empiryczna analiza teorii ekonomicznych, przewidywanie procesów ekonomicznych oraz dostarczanie przesłanek służących sterowaniu tymi procesami. Podstawowym narzędziem służącym tym celom jest model ekonometryczny.

Ekonometria jest często mylona ze statystyką. Wiele metod statystycznych ekonometrzy uważają za metody ekonometryczne i czasem stosują do nich własne nazewnictwo. Modele ekonometryczne to po prostu modele statystyczne zastosowane do ekonomii. W klasyfikacji nauki polskiej KBN nie istniał dział "statystyka" w sensie metod statystycznych możliwych do użycia w różnych naukach, metody statystyczne można było rozwijać tylko w ramach ekonometrii.



JUZ MI SłABO


Ile może wytrzymać przyjaźń?
Ile może wytrzymać lojalność, zaufanie?
Czas ten niestety czasem liczy się w dniach...nie w latach....
A kto wierzy, że przyjaźń między kobietą i mężczną może istnieć???...bo ja chyba w to nie wierzę...choć bardzo chciałam!!

Offline

 

#2 2007-06-21 17:42:06

izabelka-84

Super weteran

Zarejestrowany: 2007-02-07
Posty: 150
Punktów :   

Re: jedna z ciekawszych rzeczy jaka nas czeka w przyszłości na UR :D

A ja przeglądałam zbiór zadań i na pierwszy rzut nie tak strasznie jakby sie wydawało, po prostu lepiej z tym dziadostwem być na bierząco (tak słyszałam) a będzie ok Więc droga Edytko nie martw się jeszcze mamy przecież lato od dziś Słońce, plaża i opaleni... hmmm  a przed nami sobota hehehe

Offline

 

#3 2007-06-21 20:51:08

mate

Administrator

Zarejestrowany: 2007-02-06
Posty: 236
Punktów :   

Re: jedna z ciekawszych rzeczy jaka nas czeka w przyszłości na UR :D

musisz już straszyć ?? mało Ci wrażeń  ??

Offline

 

#4 2007-06-21 22:15:38

ediii

Super weteran

7219888
Skąd: Rękawica bez "r"
Zarejestrowany: 2007-02-06
Posty: 260

Re: jedna z ciekawszych rzeczy jaka nas czeka w przyszłości na UR :D

Ja zawsze się podnoszę na duchu jak jeśt źle i myslę, że jeszcze będzie gorzej i właśnie to robię
spoko...jak bedziemy się trzymać razem to damy radę


Ile może wytrzymać przyjaźń?
Ile może wytrzymać lojalność, zaufanie?
Czas ten niestety czasem liczy się w dniach...nie w latach....
A kto wierzy, że przyjaźń między kobietą i mężczną może istnieć???...bo ja chyba w to nie wierzę...choć bardzo chciałam!!

Offline

 

#5 2007-06-21 23:31:38

bozo_wporzo

Bywalec

Skąd: z grupy 6 :)
Zarejestrowany: 2007-03-27
Posty: 13
Punktów :   

Re: jedna z ciekawszych rzeczy jaka nas czeka w przyszłości na UR :D

A pani dr Sieńko (ta od statystyki) zapytana czy będziemy mieć może coś w przyszłości z nią odpowiedziała że może właśnie ekonometrie... Jeżeli chodzi o mnie to nie mam nic przeciwko...


Nie interesują mnie kąty proste ani wymyślone przez człowieka linie proste, sztywne i bezduszne. Interesują mnie krzywizny, swobodne i zmysłowe, takie, jakie spostrzegam w górzystych krajobrazach mojej ojczyzny, meandrujących rzekach, falującym morzu i ciele kobiety, którą kocham.

Offline

 
  • Index
  •  » Różne
  •  » jedna z ciekawszych rzeczy jaka nas czeka w przyszłości na UR :D

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nieuki.pun.pl Ciechocinek wellness pakiety BoĂŽte de vitesses automatique Jeep spuszczel pospolity